ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ імені Бориса Срезневського 17 Вересня 2019 Вівторок
  головна |  новини |  контакти |  файли |  документи |  аудіозаписи |  паспорт погоди | 
за місяць
26557 переглядів
484 відвідувачів
622 сессійВІДДІЛ ТЕХНІКИ


Витоки нинішнього відділу техніки в Центральній геофізичній обсерваторії (ЦГО) беруть початок зі створеної на початку 1978р. в Українській гідрометеорологічній обсерваторії – лабораторії «Автоматизованої системи контролю за забрудненням повітря» (АСКЗВ). Лабораторія складалася із груп загальною численністю до 12 осіб, яку очолювали старші інженери. Група під керівництвом М. Сидорчука обслуговувала обчислювальний комплекс М-6000 та центральну станцію, яка опитувала датчики на забруднення повітря, які знаходилися у лабораторіях «ПОСТ-1», розташованих в репрезентативних районах міста Києва.

Друга група на чолі із М.Коломійцем займалася обладнанням та експлуатацією лабораторій «ПОСТ-1». Пізніше групу очолювали Г.Кошарний та к.т.н. М Конєв, який згодом очолив обидві групи.

По каналах телефонного зв’язку на Центральну станцію від датчиків, розміщених в лабораторіях, «ПОСТ-1» надходила інформація про рівні забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю (СО) та діоксидом сірки (SO2). Щоб знати про питому вагу автотранспорту у загальному забрудненні міста, на карту Києва масштабом 1:50 000 було нанесено понад 100 основних підприємств міста, які домінували по викидах у ціх показниках, а в Київському інженерно-будівному інституті була замовлена картограма середньодобових транспортних потоків по вулицях міста на плані маштабу 1:10 000. По суті, у 1980х рр. передбачалося впровадження геоінформаційної системи та відпрацювання технології регулювання викидів, забруднюючих атмосферне повітря. Замовником системи АСКЗВ була Київська міська рада. Але через брак коштів на розробку і виготовлення датчиків, які б знімали та передавали на центральну станцію показники анеморумбометра, існуюча система склалася як інформаційна система і експлуатувалася у створеному на початку 1980-х років Київському ЦКЗПС (нині складова частина ЦГО).

На той час вона становила з себе парк приладів: газоаналізаторів(ГМК-3, ГМК-4), аспіраторів, обчислювального комплексу М-6000 та приймаючої станції, виготовленої інститутом теплофізики АН УРСР. Одинадцять постів спостережень за забрудненням повітря (ПСЗ) у Києві були автоматизовані. Інформація з газоаналізаторів телефонною мережею передавалась в обчислювальний центр, оброблялась та видавалась у надрукованому стані. Також в обов’язки технічної служби входило технічне обслуговування та ремонт приладів у лабораторіях по забрудненню повітря на всій території України.

Фахівці-приладисти брали участь у введені в експлуатацію лабораторій «ПОСТ-1», і «ПОСТ-2» на мережі гідромедслужби України.

У 1984р. технічна служба об’єдналася з господарською у відділ господарського та технічного забезпечення (ВТГЗ), який з 2005р. перейменовано у відділ техніки.

Співробітники технічної служби брали активну участь у ліквідації аварії на Чорнобильський атомній станції, зокрема М.Ф. Тюрменко – колишній головний інженер ЦКЗПС, є ліквідатором ЧАЄС ІІ категорії. Під керівництвом колишнього інженера Центру В. М. Дубровіна, а згодом – М. Ф. Тюменка збудована лабораторія «Унілаб», побудовані нові вентиляційні системи у будинку ЦГО та «Унілаб».

Відділ техніки працює згідно з річним планом. Робота здійснювалась у двох секторах.

Сектор технічного обслуговування (СТО)

У СТО році здійснюються ремонти та профілактичне обслуговування 16 ПСЗ в м. Києві та 5 ПСЗ в містах Обухів, Українка, Бровари, Біла Церква Київської області, ремонти приладової бази, електромережі, електрообладнання ЦГО. Технічний стан приладів в цілому задовільний, засоби вимірювальної техніки відповідають технічним вимогам та пройшли державну повірку. План повірки приладів, які використовуються для моніторингу довкілля, виконано на 100%. ЗВТ на гідрометеостанціях Київської області повіряються згідно з графіками повірки.

Сектор обслуговування комп’ютерної мережі(СОМ)

Сектор обслуговування комп’ютерної мережі працював згідно річного плану робіт. У СОМ здійснювались ремонти та профілактичне обслуговування комп’ютерів та їх складових блоків і систем в м. Києві, на метеостанціях Бориспіль, Баришівка, Біла Церква, Вишгород, Миронівна, Тетерів, Фастів, Чорнобиль, Яготин. В ЦГО іде робота по модернізації ПК.

Оргтехніка ЦГО і підпорядкованої мережі забезпечується картриджами та тонерами, програмним забезпеченням та антивірусними програмами і контролюється її робота.

Ведеться постійна технічна підтримка Інтернет-сторінки ЦГО, оновлення інформації на ній та впровадження нових інформаційних технологій у робочий процес.

Сектор метрології Згідно з затвердженими «Переліками» повіряються ЗВТ (геометричних, механічних, електричних, температурних та теплофізичних величин, радiотехнiчнi i радiоелектроннi, оптико-фiзичнi, параметрів потоку, тиску, часу, фізико-хімічного складу, характеристик іонізуючих випромінювань), що перебувають в експлуатації.

До здобутків відділу техніки можна віднести:
1. Підтримання і поліпшення роботи локальної комп’ютерної мережі ЦГО та підключення до неї всіх підрозділів ЦГО.
2. Економію коштів на передачу даних завдяки налагодження модемного зв’язку між гідрометеостанціями ЦГО з УкрГМЦ через мережу UKRTELECOMу.
3. Заміну старих електрощитів, новими сучасними та заміну електролічильників аналогових на цифрові на ОГМС Київ та ПСЗ.
4. Спільну роботу ЦГО з УкрГМІ з впровадження нового програмного забезпечення з автоматизації первинної обробки даних метеорологічних спостережень на всіх метеостанціях Київської області. Проблемними питаннями для відділу техніки та в цілому для ЦГО (стосовно техніки) є оновлення парку приладів для відбору проб на ПСЗ м. Києва та області (газоаналізаторів, аспіраторів, метеостанцій) та технічне переоснащення підрозділів ЦГО новою комп’ютерною технікою.

Новини ЦГО
16.09.2019  Температура води у Дніпрі біля Києва в неділю опустилась нижче 20 градусів
Згідно спостережень  гідрологічної станції Київ Центральної геофізичної обсерваторії імені Бори
02.09.2019  Примхливості цьогорічного календарного літа у столиці
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
02.09.2019  Кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського підвели погодні підсумки серпня, який у стол
За даними спостережень метеостанції обсерваторії середньомісячна температура повітря серпня у Києві
23.08.2019  Інформаційне повідомлення про радіаційний стан на території України у зв’язку із надзвичайною подією на території РФ 08.
У зв’язку із надзвичайною подією, що сталася 8 серпня 2019 року в Архангельській області Росі
14.08.2019  У столиці 13 серпня відмічений нейспекотніший день поточного року
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського,ваш IP 3.226.243.10
Україна, 03028, м. Київ-28, проспект Науки, 39, корпус 2
тел/факс: (044)525-94-58, (044)525-69-69. E-mail: aupcgo@meteo.gov.ua
© Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва обсерваторії