CENTRAL GEOPHYSICAL OBSERVATORY named after Boris Sreznevsky 19 Червня 2019 Середа
  main   |   news   |   contacts   |   guestbook   |   files   |   documents   |   audio recordings   |   weather passport   |  
за місяць
45482 переглядів
837 відвідувачів
1451 сессійновини

08.05.2019    ПРЕС-РЕЛІЗ. До Дня Обсерваторії

Представники ЗМІ запрошуються взяти участь в урочистих заходах знагоди Дня обсерваторії, Центральної геофізичної обсерваторії імені БорисаСрезневського (ЦГО ім. Бориса Срезневського), що розпочнуться 17 травня 2019року в актовому залі обсерваторії о 14.00, за адресою: Київ, проспект Науки, 39,корпус 2.

 

  Початок діяльності Центральної геофізичної обсерваторії імені БорисаСрезневського – головної методичної організації з питань проведеннягідрометеорологічних спостережень і моніторингу довкіллягідрометеорологічної служби в Україні випадає на середину XIX століття.

Саме у ці весняні дні 164 роки тому у новозбудованій метеорологічнійобсерваторії Київського університету Св. Володимира розпочалися регулярніспостереження у визначені строки за станом повітря (поточною, максимальноюі мінімальною температурою повітря, вологістю, швидкістю та напрямком вітру),видами хмар, кількістю опадів.

З 2017 р. обсерваторія носить ім’я видатного російського і українськоговченого метеоролога і кліматолога, професора, дійсного члена АН УСРР,організатора метеорологічної служби в Україні Бориса ІзмаїловичаСрезневського. У Київському університеті він працював з 1919 р. і з 1920 р. і докінця свого життя (1934 р.) очолював метеорологічну обсерваторію.

Розширення спектру спостережень спричиняло до неодноразових змін назвиОбсерваторії, що була відкрита як метеорологічна, а за півтора сторіччя діяльностіназивалася і Київською геофізичною, гідрометеорологічною, і Українськоюгідрометеорологічною. У 1996 р. отримала назву – Центральна геофізичнаобсерваторія, а з 2017 р. за ініціативи багатолітнього директора ОбсерваторіїО.О. Косовця, носить нинішню назву.

За багатоліття низка трансформацій перетворили Обсерваторію на центрвивчення клімату України, методичний та виробничий центргідрометеорологічних спостережень і спостережень за станом забрудненнянавколишнього природного середовища із широко розвиненою структурою. Нинідо складу Обсерваторії входить 7 відділів за основними напрямками діяльності:кліматології, метеорології, гідрології та державного водного кадастру,радіаційно-екологічного контролю, спостережень за станом хімічногозабруднення, інформації про стан забруднення природного середовища, атакож 5 допоміжних підрозділів та галузевий державний архів матеріалівгідрометеорологічних спостережень.

У цьому році День обсерваторії присвячено ювілеям допоміжних відділів:господарського забезпечення, техніки, кадрів, планування робіт та бухгалтерії.Важливість цих підрозділів у розвитку Обсерваторії, яка існує як юридичносамостійна організація з 1989 року, важко переоцінити.

Вся робота відділу господарського забезпечення, від створення якогоминає 75 років, підпорядкована досягненню головної мети – забезпеченнянадійної технічно-грамотної експлуатації всіх споруд Обсерваторії. Цедосягається вчасним проведенням системних та поточних ремонтів,дотриманням вимог пожежної безпеки, проведенням системи заходів зкомплектування лабораторних та службових приміщень меблями,господарським інвентарем та обладнанням, і забезпеченням їх експлуатаційнихякостей у встановлені нормативні строки.

Відділ також забезпечує автотранспортне обслуговування виробничоїдіяльності обсерваторії.

Відділ техніки, якому виповнюється 35 років, незважаючи на застарілеобладнання, яке експлуатується ще з радянських часів, завдяки самовідданійпраці фахівців, забезпечує отримання достовірної інформації про станзабруднення довкілля на території Київщини.

Бухгалтерія і відділ кадрів, яким виповнюється 30 років, та відділпланування робіт, який на 5 років молодший, є необхідними складовимисамостійної організації, від яких залежить нормальна діяльність основнихпідрозділів Обсерваторії та надійне фінансування їх потреб для успішноговиконання планових гідрометеорологічних спостережень та контролюзабруднення навколишнього природного середовища.

На жаль, фінансування мережі гідрометеорологічних спостережень табазової системи контролю забруднення навколишнього природногосередовища є недостатнім, проте, незважаючи на це працівники обсерваторіїпродовжують виконувати планові завдання, впроваджують нові прилади,програмне забезпечення та забезпечувати зацікавлені установи якісноюінформацією про стан навколишнього природного середовища.

Колектив обсерваторії готується гідно зустріти 165-річний ювілей, якийбуде відзначено у 2020 році.

 

Оргкомітет

...
CGO news
15.06.2019  Друга ніч поспіль у столиці виявилась рекордно теплою
        За даними спостережень метеорологічної станції ЦГО ім. Бориса Срезневськ
14.06.2019  Сьогоднішня ніч у столиці виявилась найтеплішою з 1927 року
За даними спостережень метеорологічної станції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Сре
12.06.2019  Середина червня у столиці розпочалась з температурних рекордів
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
11.06.2019  До Києва завітала справжня спека
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
04.06.2019  Температура води у Дніпрі у столиці перевищила 20 градусів
За даними спостережень гідрологічної станції Київ Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срваш IP 52.204.98.217
Україна, 03028, м. Київ-28, проспект Науки, 39, корпус 2
тел/факс: (044)525-94-58, (044)525-69-69. E-mail: aupcgo@meteo.gov.ua
© Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва обсерваторії