ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ імені Бориса Срезневського 28 Січня 2020 Вівторок
  головна |  новини |  контакти |  файли |  документи |  аудіозаписи |  паспорт погоди | 
за місяць
37799 переглядів
1107 відвідувачів
1281 сессійновини

01.08.2016    Зростання забруднення повітря у столиці пов’язане з викидами забруднювальних речовин та погодними умовами

В останні дні липня пости спостережень обсерваторії фіксують підвищення рівнів забруднення. Так середньодобові концентрації діоксиду азоту 25-28 липня перевищували відповідні гранично - допустимі концентрації (ГДК) у 4-5 разів на постах, які знаходяться поблизу магістралей з інтенсивним рухом  автотранспорту: це Бессарабська площа, Московська площа, проспект Перемоги (поблизу метро Святошин), вул. Довженка (район метро Шулявка), бул. Лесі Українки, Оболонський проспект.

            Спостерігалось підвищення концентрацій оксиду вуглецю на вул. Довженка, Бессарабській та Московській площах до 1,7 ГДК середньодобових, Оболонському проспекті – до 1,5 ГДК середньодобових.

            Концентрації формальдегіду перевищували ГДК середньодобові на цих постах в 2,9 – 4,6 раза.

            Така ситуація обумовлена викидами автотранспорту, які становлять більше 87 % від загальної суми викидів в атмосферу. Крім того, працюючі ТЕЦ, інші підприємства, а також ремонтні  роботи  з укладки нового асфальту на магістралях міста, є джерелами викидів. З бітумної смоли при укладці асфальту при високих температурах відбувається випарування різноманітних органічних сполук, у тому числі формальдегіду.

Нинішнє високе забруднення атмосферного повітря перш за все пов’язане з метеорологічними умовами: високою температурою повітря, відсутністю опадів, наявністю нічних приземних інверсій, які стримують вертикальне перемішування повітряних мас.

За даними аерологічного зондування атмосфери з 23 липня у Києві спостерігаються нічні інверсії до висоти близько 400 м. Це значить, що температура повітря з висотою  не зменшується, як це має відбуватись у звичних погодних умовах, а зростає. Тому відбувається накопичення шкідливих домішок у приземному шарі повітря, які не розсіюються у верхніх шарах атмосфери.

            Ситуацію можна дещо поліпшити поливанням вулиць, припиненням укладання нового асфальту, який є додатковим джерелом потрапляння шкідливих домішок в приземний шар повітря. Ремонт доріг є додатковою причиною автомобільних корків під час стояння в яких, автомобілі здійснюють додаткові викиди забруднювальних речовин у повітря.

...
Новини ЦГО
01.12.2016  Погодні підсумки прохолодного листопада
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії середньомісячна темпера
30.11.2016  До столиці прийшла метеорологічна зима
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії вчора 29 листопада до К
01.11.2016  Незважаючи на глобальне потепління, третій жовтень поспіль у Києві став холоднішим за норму, але був дуже щедрим на опад
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії середньомісячна темпера
27.10.2016  Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо присвоєння імені Бориса Срезневського Центральній
17.10.2016  У столиці офіційно закінчився безморозний період
Сьогодні 17 жовтня у Києві вперше цієї осені на метеостанції Центральної геофізичної обсерваторіваш IP 3.83.32.171
Україна, 03028, м. Київ-28, проспект Науки, 39, корпус 2
тел/факс: (044)525-94-58, (044)525-69-69. E-mail: aupcgo@meteo.gov.ua
© Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва обсерваторії