ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ імені Бориса Срезневського 21 Листопада 2018 Середа
  головна |  новини |  контакти |  гостьова книга |  файли |  документи |  аудіозаписи |  паспорт погоди | 
за місяць
38240 переглядів
727 відвідувачів
1158 сессійновини

08.11.2018    Про семінар «Технологічний трансфер у боротьбі зі змінами клімату», який відбувся у м.Нанкін (КНР) з 10 по 30 жовтня 2018 р.

З 10 по 30 жовтня 2018 р. начальник відділу кліматології ЦГО ім. Бориса Срезневського Доніч Олена Анатоліївна разом із синоптиком 2-ої категорії УкрГМЦ Хала Олександрою Василівною взяли участь у міжнародному семінарі «Технологічний трансфер у боротьбі зі змінами клімату», який відбувся на базі Регіонального навчального центру ВМО у  м. Нанкін ( КНР). Учасниками семінару були спеціалісти метеорологи, кліматологи, працівники авіації з 8 країн, що розвиваються, а саме: Антігуа і Барбуда, Ботсвана, Гамбія, Мозамбік, Лаос, Панама, Сурінам, Україна. Країни Мозамбік, Лаос, Панама були представлені цілими делегаціями із 6-8 учасників. Загалом нас було 35.

Відкриття та закриття семінару проходило урочисто, були присутні  працівники Міністерства комерції Китайської Народної Республіки, під чиєю егідою було організовано цей захід.

На семінарі лекції читали викладачі-фахівці вищого рівню освіти, які практикувались у Канаді, Британії, Америці. Усі лекції повністю відображали тему та були презентовані на великому екрані аудиторії. Розглядались такі теми заходу:

-         огляд зміни клімату;

-         оцінка ресурсів вітрової та сонячної енергії;

-         запобігання та пом’якшення агрометеорологічних катастроф в умовах змін клімату;

-         оцінка впливу кліматичних змін на водні ресурси;

-         розвиток енергії з океану, теорії, технології;

-         раціональне використання твердих відходів;

-         утилізація твердих побутових відходів.

По виробництву сонячної енергії  Китай займає першу позицію, але по обсягу використання сонячної електроенергії на особу населення республіка не входить в першу десятку рейтингу, бо у ролі лідера виступає Германія. Також велике значення Китай приділяє вітровій енергетиці, що підкреслює встановлення потужної сітки вітряків по всій території країни. Зараз у республіці реалізується програма поетапної відмови від викопних палив.

Усі учасники семінару виступили з докладом про свою країну та організацію, яку вони представляють. Були прослухані доповіді, які проілюстровані різноманітними презентаціями. Україна також представила таку презентацію спочатку про Український гідрометцентр потім Центральну геофізичну обсерваторію імені Бориса Срезневського, ми виступили останніми в порядку алфавіта.

З 23 по 26 жовтня нас вивозили у інші міста Гуанчжоу та Сучжоу, де проводились екскурсії на метеостанцію, станцію по забрудненню атмосфери, синоптичний центр. Станція по забрудненню повітря оздоблена найпотужнішим сучасним комп’ютером, який закритий за решіткою та відкривається лише відповідальною особою. На екран цього пристрою виводяться дані по забрудненню повітря (метан та всі інші домішки), які спостерігаються на великій території цієї провінції. Загалом Китай ділиться на провінції, з яких інформація по забрудненню та метеопоказники погоди автоматизовано поступають до головного центру.

         Регіональний центр ВМО у м. Нанкін розташований на території Нанкінського Університету інформатичних наук та технологій, який охоплює велику кількість навчальних корпусів, житла для студентів та викладачів-іноземців, спортивний корпус, стадіони, бібліотеки, магазини та інше. На одній з лекцій ми були ознайомлені з порядком навчання інтернаціональних студентів та студентів місцевих, їх відміни у навчальному процесі. Даний центр ВМО має великий досвід у організації та проведенні семінарів, тренінгів для міжнародних учасників країн, що розвиваються.

         Період перебування у цьому центрі був насичений великим обсягом інформації та вважаю, що всі учасники отримали досвід та враження від роботи наших колег та їх обладнання, що підтверджує швидкі темпи розвитку Китайської Народної Республіки у всіх галузях виробництва та промисловості, яка у них кипить на кожній вільній ділянці землі. Однак, екологічний аспект залишається дуже актуальним, бо забруднення повітря перевищує показники норми в декілька разів і смог, який відчувається майже кожного дня заважає вільно дихати. 

...
новини ЦГО
14.11.2018  До столиці досить рано завітала метеорологічна зима
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
08.11.2018  Про семінар «Технологічний трансфер у боротьбі зі змінами клімату», який відбувся у м.Нанкін (КНР) з 10 по 30 жовтня 201
З 10 по 30 жовтня 2018 р. начальник відділу кліматології ЦГО ім. Бориса Срезневського Доніч Олена А
08.11.2018  До 25-річчя створення гідроматеорологічної службі Збройних Сил України та 30 років на посаді директора ЦГО імені Бориса
25 років гідрометеорологічній службі Збройних Сил України (нагородження за посиланням)Про нагороджен
08.11.2018  У столиці закінчився безморозний період
За даними спостережень Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського 8 листопада у
01.11.2018  Цьогорічний жовтень у столиці виявився досить сухим та одним з найтепліших за 137 років метеоспостережень
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневськоговаш IP 54.234.13.175
Україна, 03028, м. Київ-28, проспект Науки, 39, корпус 2
тел/факс: (044)525-94-58, (044)525-69-69. E-mail: aupcgo@meteo.gov.ua
© Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва обсерваторії